Şifre Sıfırlamak ve Değiştirmek

1. Şifre sıfırlama sisteminden yararlanabilmek için http://rmp.antalya.edu.tr sitesine mevcut bilgisayar kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak 2 adet gizli soru ve cevabı ile dilerseniz özel bir email adresinizi (gmail, hotmail vb.) kaydetmeniz gerekmektedir. (Örnek: aşağıdaki videoda “test.students” kullanıcısının 2 adet gizli soru ve cevabı ile gmail.com özel email adresini kaydedişini izleyebilirsiniz.)

2. Unutulan bilgisayar ve/veya email şifrenizi sıfırlamak veya mevcut şifrelerinizi değiştirmek için http://rmp.antalya.edu.tr sitesinde “Reset Password” adımından yararlanabilirsiniz.
(Örnek: aşağıdaki videoda “test.students” kullanıcısının gizli soru ve cevap ikilisini kullanarak bilgisayar ve email şifrelerini sıfırlayışını izleyebilirsiniz)
Önemli: http://rmp.antalya.edu.tr sayfasından yapılan password reset işlemi hem bilgisayar/internet şifrenizi hem de email şifrenizi sıfırlamaktadır.

3. http://rmp.antalya.edu.tr sistemini Active Directory’de kayıtlı bilgilerinizi değiştirmek veya güncellemek için kullanabilirsiniz.
(Örnek: aşağıdaki videoda “test.students” kullanıcısının sistemde kayıtlı özel eposta adresini gmail den hotmaile güncelleyişini ve adres bilgilerini ekleyişini izleyebilirsiniz)